Miks valida riidest mähkmed

MIKS KORDUVKASUTADA?

Täna kirjutame sellest, miks üldse valida korduvkasutatav mähe, kellele see hea on ja kuidas alustada.

Lapse tervisele pehmed

Hingav, naturaalne, imav riie on beebi nahale turvaline. Riidest mähkmed ei sisalda lugematul hulgal erinevaid kemikaale ning on tehtud hingavast materjalist. Seetõttu tekitavad riidest mähkmed ka vähem mähkmelöövet ning lapse pepu ei lähe kergesti hauduma.

Vähendavad prügi tekitamist ja ületarbimist

Esimesel 2,5 eluaastal ehk mähkmeea jooksul vajab laps umbes 4000-6000 mähkmevahetust. Needsamad mitu tuhat mähet lõpetavad oma teekonna prügilas või halvemal juhul looduses. 

Riidest mähkmete kasutamine ei pea tähendama seda, et kasutad täielikult riidest mähkmeid. Iga päev, mil valid kasvõi korra kasutada lapsel riidest mähet, vähendad prügi tekitamist ja ületarbimist. Juba ühe riidest mähkme kasutamine päevas 2,5 aasta jooksul vähendab pabermähkmete hulka 912 võrra! 

Säästavad raha

Esmalt võib tunduda, et riidest mähkmete soetamine on kallis, kuid see tõesti vaid tundub nii. Riidest mähkmete puhul tuleb teha investeering kohe alguses, samas kui ühekordsete mähkmete puhul tehakse kulutused pikema perioodi jooksul ning nii näib oluliselt suurem kulutus väiksem. 

Kasutades riidest mähkmeid võib üks perekond säästa 2,5 aastaga kuni 1000€, sõltuvalt muidugi pabermähkme tootjast ja selle hinnast. Edasine rahasääst tekib siis, kui kasutada samu mähkmeid mitmel lapsel. 

Uute riidest mähkmete soetamine on üks võimalus, kuid meie toetame ka taaskasutust. Eestis väga tugev riidest mähkmete taaskasutuse kogukond (Riidest mähkmete KKK Facebooki grupp), kust leiab tihti väga soodsa hinnaga teise ringi riidest mähkmeid. 

Lihtsasti kasutatavad

Riidest mähkmed on kaasaegsed, lihtsasti pestavad ja kasutatavad.

Riidest mähkmete kasutamine ei nõua erilisi oskusi. Nädala graafikusse tavapärastele pesupesemise kordadele lisanduvad mõned korrad juurde. Seejuures on mähkmete pesemisel üks oluline nipp: käsitle neid kui väga määrdunud pesu. Ongi kogu trikk!

Kasutatavad mitmel lapsel

Ühte ja sama riidest mähet saavad kasutada ka kaks, kolm või isegi neli last. See on mugav ja kokkuvõttes soodne valik, kui perre on planeeritud mitu järjestikust last. 

Need on armsad

Riidest mähe on nagu riietusese omaette. Soojemal ajal ja talvel ka põrandakütte korral pole pükse vaja. Piisab vaid särgist või bodist ja nunnu riietus ongi seljas.

Kui vajad mähkmete valikul meie abi, kirjuta meil Facebooki, Instagrami või meilile.

Kasulikud teadmised

Miks valida riidest mähkmed?

Millest alustada riidest mähkmete valimisel

Riidest mähkmete pesu ja hooldus

Riidest mähkmete tüübid ja materjalid

Mida mul riidest mähkmetele lisaks vaja läheb?

Kuidas ära hoida
lekkeid?