Mida mul riidest mähkmetele lisaks vaja läheb?

Hoiustamisanum pesu ootavatele mähkmetele – kõige paremini sobiks selle jaoks suurte aukudega korv. Mida rohkem õhku pääseb kasutatud mähkmetele ligi, seda parem. See tundub täiesti ebaloogiline ning kindlasti kujutad endale praegu elavalt ette, kui kohutav lõhn sellega kaasas käib. Tegelikult on asi vastupidine – mida vähem pääseb õhk mähkmetele ligi, seda kiiremini hakkab tekkima ebameeldiv lõhn. Kodust väljas saad mähkmed ajutiselt veekindlasse mähkmekotti panna, kuid ära neid sinna unusta. Kodus pane need kindlasti pesukorvi pesu ootama.

Pesuvahend või pesupulber – selleks võid kasutada spetsiaalset riidest mähkmete pesemiseks mõeldud pesupulbrit, kuid sobib ka nö tavaline pesupulber. Küll aga tuleb pesupulbri puhul jälgida mõningaid nõudeid: pesupulber ei tohi sisalda pesupehmendajat ega olla kõrge seebisisaldusega (mitte üle 5%). Mõlemad ladestuvad mähkmesse ning selle tulemusel mähkme imavus väheneb või halvemal juhul muutub ka vetthülgavaks.

RIIDEST MÄHKMETE KASUTAMISE TEEVAD LIHTSAMAKS JA MUGAVAMAKS VEEL MÕNED ABIVAHENDID 

Veekindel mähkmekott – väike veekindel kott on vajalik kodust väljas käies, selle sisse saad lekke- ja lõhnakindlalt panna kasutatud mähkmed. Samuti sobib see kott ka märgade riiete, märja ujumismähkme hoiustamiseks.

Lisaimud (booster, doubler) – neid läheb vaja siis, kui oleks vaja suurendada mähkme imamisvõimet. Kasutatakse sagedamini öömähkmes ning väljaskäimiste puhul, kus ei saa mähet tavapärase regulaarsusega vahetada. Samuti on abiks, kui lapse kasvades on vaja mähkme imamisvõimet tõsta.

Puhastuslapid – hea alternatiiv ühekordsetele niisketele salvrättidele. Need on nii beebi- kui keskkonnasõbralikumad ning säästavad ka raha. Sobivad ka näo või käte puhastamiseks. 

Kuiva hoidvad lapid – pannakse mähkmes kõige pealmiseks, lapse pepu vastu. Juhib niiskuse mähkme sisse ning jätab mähkme pinna kuivaks. Suurema lapse puhul lihtsustab ka kakase mähkme puhastamist.

Mähkmepaber – pannakse sarnaselt kuiva hoidva lapile lapile mähkmes kõige pealmiseks. Ühekordse mähkmepaberi  saab koos kakaga tualetipotti visata, see lihtsustab kakase mähkme puhastamist.

Mähkmekreem – kui lapsel juhtub tekkima mähkmelööve ning tekib vajadus kasutada mähkmekreemi, siis on väga oluline kasutada riidest mähkmetele sobivat kreemi. Tavalised mähkmekreemid võivad mõjutada mähkme imamisvõimet (muuta nad veekindlaks) või põhjustada lekkeid. Tavalise mähkmekreemi kasutamisel kasuta mähkme kaitsmiseks kuiva hoidvaid lappe.

Kasulikud teadmised

Miks valida riidest mähkmed?

Millest alustada riidest mähkmete valimisel

Riidest mähkmete pesu ja hooldus

Riidest mähkmete tüübid ja materjalid

Mida mul riidest mähkmetele lisaks vaja läheb?

Kuidas ära hoida
lekkeid?